IMG_1566

In het prachtige OUD NUUS nr.159, jaargang 41 van deze maand (juni) staan weer zeer interessante artikelen en als U nog geen abonnee bent, raad ik U ten zeerste aan dat te worden….!

Neem nou deze schitterende oude kaart van Aalsmeer van Liefrincx van 1567, waarop de Legmeerdijk en de Oosteinderweg, al heetten ze toen anders, duidelijk waarneembaar zijn, evenals bijv. rechtsonder de plaatsjes Calslaghen en Vriesschecoop, die nog niet door het water verzwolgen waren en de Westeinder Plassen bestonden toen nog niet….!

Het wordt allemaal uitstekend beschreven door Jan Hofstra.

Het blad OUD NUUS een aanrader dus…!
 

Onbekend's avatar

Over mantelpower

Weblog van een oer Aalsmeerder. Mooie gedachten, muziek, foto's, Aalsmeerse historie en zo nu en dan een grapje. Sport, kleinkinderen, eiland op de Westeinder Plas,leuke filmpjes en kunst spelen zeer zeker ook een grote rol!

Eén reactie »

  1. Onbekend's avatar Margrxc3xa9 schreef:

    Als liefhebber van Oud Aalsmeer werd ik niet vrolijk van de aanblik van het pand van “Tokeneer”;ik dacht dat een monument moest blijven zoals het was,de verf ging van groen naar gebroken wit en de ouderwetse deurknop is verdwenen. EEUWIG ZONDE!

  2. Henk van Leeuwen's avatar Henk van Leeuwen schreef:

    Hoi Margre, ik ben het helemaal met je eens! Het pand is een Gemeentelijk monument en de eigenaar zal door de Gemeente Aalsmeer worden aangesproken op de veranderde kleurstelling.

Geef een reactie