(Oud Aalsmeer)

Haasie was Haasie Buis (de eeuwige glimlach), zeer bekend bij de oudere Aalsmeerders uit doopsgezinde gezinnen.

Haasie Buis komt er bekaaid af op deze foto….helemaal rechtsonder, helaas gehalveerd. Wie kent deze dames nog, velen afkomstig van de buurt (Uiterweg). Een daagje uit met de Doopsgezinde dominee…! Ik herinner me het huis en prachtige tuin nog goed. Op die plek had mijn overleden neef Klaas Mantel later zijn manufacturenwinkel (nu van Uffelen)

De pastorie van de Doopsgezinde gemeente rond 1905, aan het einde of zoals u het wilt zien het begin van de Zijdstraat, met de Schouwtense Brug naar de Stationsweg (voor 1912 Stommeer genoemd). Ter hoogte van de brugleuning is de tuin verdwenen voor de aanleg van de Van Cleeffkade ( ong. 1912) in het verlengde van de Uiterweg em successievelijk verbonden met de Oosteinderweg.

Nu enkele gegevens over Jan Lunenburg

Jan was medeoprichter van stichting Oud Aalsmeer, de Historische Tuin en de stichting Korenmolen De Leeuw.

Hij was ereburger van Aalsmeer en ivm zijn fascinatie voor windmolens is hij op de Algemene Begraafplaats begraven aan de voet van de Stommeermolen…!

Over mantelpower

Weblog van een oer Aalsmeerder. Mooie gedachten, muziek, foto's, Aalsmeerse historie en zo nu en dan een grapje. Sport, kleinkinderen, eiland op de Westeinder Plas,leuke filmpjes en kunst spelen zeer zeker ook een grote rol!

Eén reactie Volgende »

  1. Sina schreef:

    Leuke reportaje van heel vroeger !!!
    Altijd leuk om te zien.
    Haasje herinnerik mij nog wel…..
    De andere mensen op de foto herken ik nier….

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.