Zaterdag 30 juli om 5 uur 's middags arriveerde de bus met kinderen van de Binding (Doopsgezinde kerk) op het parkeerterrein van voetbalver. Aalsmeer en de Waterlelie aan de Dreef…! Het stond vol met vaders, moeders, broers en zussen, opa's en oma's, andere familieleden en vrienden, die de kinderen, die waarschijnlijk voor het eerst een week helemaal alleen van huis waren, een warm welkom te geven…!
Onze Arthur (10) was net als z'n opa 62 jaar geleden, naar Boer Boschloo in Almen geweest, met een hele groep vrienden en vriendinnen van school…. en een prima begeleiding natuurlijk!
Moeder Anna-Maria sluit haar oudste in de armen…!
Ook papa Edward knuffelt z'n jongen…!
Maar voor ze weer naar huis mogen eerst even opstellen en een afscheidslied ten gehore brengen…!
Een groot oranje vel met schitterende tekst wordt hun voorgeschoteld…!
De ouders krijgen van alles te horen over de 'uitspattingen' van hun kroost… en bijvoorbeeld over de diverse romances, die tijdens de lange periode van 'een week'…zijn ontstaan. De kinderen kijken er een beetje ontgoocheld bij….vol gene…!
En dit is z'n opa, 62 jaar geleden in 1949
De derde van rechts boven, naast Joop van de Polder, dat ben ik. Enkele andere namen: Gert Wentzel, Gerrit Breur, Han Vooges, Leo Eveleens, Wil Wentzel, Ko Schellingerhout, Eussie Schilders, enz, enz…!
Allemaal op de plek bij boer Boschloo in Almen, waar nu m'n kleinzoon Arthur, is geweest!
Omdat er in ons kamp alleen maar jongens waren, moesten sommige jongens in de toneelstukjes een vrouwenrol spelen….. en ik was ook de pineut…..Wij moesten het spreekwoord ' de morgenstond heeft goud in de mond' verbeelden…..! links Eddie, rechts Kees v.d.Schilden, die ong. een maand geleden in z'n woonplaats Luxemburg, is overleden.