Jaren heb ik getracht contact te krijgen met de oudste neef van de huidige familie Mantel, Klaas Bol, die halverwege de jaren’50 met vader en moeder ( Maarten Bol en Maatje Mantel, de enige zus van de 5 gebroeders Mantel) en de jongere tweeling Marry en Maarten Bol per boot naar Toronto Canada afreisde….!
Nu, na ongeveer 60 jaar, vond ik 2 berichten op facebook van een dochter van neef Klaas Bol:
17 november 2013
Hello Eddie, it it is with a heavy heart, that i let you know my father, Klaas Bol, passed away on september the 22nd.
We miss him terribly…! Marilyn Bol-Otten.
En het tweede bericht op 24 december 2013
Hello there! I am one of Klaas Bol’s daughters and would like to connect with you.
We love the pictures you have posted, Thank you!
Marilyn Bol-Otten

Ik neem aan, dat de overgebleven neven en nichten van onze generatie, al op de hoogte zijn van het overlijden van onze neef Klaas in Canada, maar helemaal zeker ben ik daar niet van en daarom kan dit bericht verhelderend werken…hoop ik.
Ik heb een paar reacties op Marilyn’s facebook gezet en hoop wat meer info en foto’s te krijgen over en van haar zussen, en natuurlijk over de 60 jaar van hun vader en opa Klaas Bol ( geschatte leeftijd 82/83?) in Canada.
Voor Marilyn en m’n andere achternichten heb ik hier wat foto’s verzameld, waarvan enkele foto’s al een keer op mantelpower gezet zijn, maar dat mag geen bezwaar zijn…! Hier komen ze:
1920 Rechts Maartje en Klaas Mantel, de oma en opa van Klaas Bol, hier met de jongere zuster van oma Maartje Mantel-Maarse, Ger Boom-Maarse en Han Boom, die ook naar Canada emigreerden, waarschijnlijk in de jaren ’20.
1923 Opa en oma Klaas Mantel, 25 jaar getrouwd.
1925 Maatje Mantel, de moeder van Klaas Bol
Opa Mantel met neef Klaas Mantel in 1854

Trouwfoto’s, onderin Maarten Bol met Maatje Mantel
1930 Tanta Maatje met zoontje Klaas Bol
1938 de moeder van Klaas Bol, mijn tante Maatje, was baker/vroedvrouw bij mijn geboorte op 4 maart in de Hortensialaan.
Op 25 augustus 1938, ik lag toen in de wieg, werd Nico’s verjaardag gevierd op Hortensialaan 7 met ooms en tantes en neven en nichten.
1939 Maatje, Mennie, Ellie,Eddie, Hazina, Jaap, Nico, Maarten en Marry
Vakantie Neef Klaas 2e van rechts.

1954 Opa Klaas Mantel, 2 jaar voor zijn overlijden met mijn neef Klaas Mantel in de Zijdstraat

Nancy Pott, kleindochter van Tante Ger en oom Han Boom en ik 1957





Hallo Eddie,ik las,dat onze neef Klaas is overleden.Daar schrik je dan toch even van he?
Eigenlijk fijn,dat je toch een van zijn kinderen hebt kunnen vinden.Eind jaren 80 of begin 90 (ik weet het niet meer precies,woonden toen op de Buurt), stonden Klaas en Coby plosteling bij ons voor de deur.Ze waren in Nederland op tournee met het koor, waar Coby in zong en ze logeerden bij een oude vriend van Klaas(of liever gezegd Ken) en ze kwamen ze even “buurten”!Het was heel gezellig,we hebben thee gedronken en wat fotos gemaakt ,maar helaas hadden ze niet veel tijd en moesten gauw weer door.
Groetjes Marita.
Die Oude foto’s heb ik speciaal voor Marilyn en zuster(s)? even op een rijtje gezet.
Bedankt voor je reactie Marita… Doe Jan de groeten van me. En als je misschien een foto van Klaas hebt van zijn bezoek aan jullie op de buurt, hou ik me aanbevolen…! Liefs Eddie
P.S.Wat enig weer,al die ouwe fotos!
Marita.
Ja,ik heb de fotos van dat bezoek en ga ze voor je opzoeken. Gr.. Marita.
Prachtige foto,s eddie