Tijdens de jaren op de RMTS (tuinbouwschool) moeten de leerlingen stage lopen bij kwekers in Aalsmeer. Ik dus ook…ik werkte bij oom Jan Spaargaren, bij Tas, Doeve en Spaargaren, Klaas Visser en ook bij N. Hofman op de hoek Dorpstraat/Lijnbaan.

Niek Hofman, kweker van oa. Cyclamens, was voorzitter van de C.A.V. en werd in de volksmond “Lord Niek” genoemd. Ik had er een goede baas aan, halverwege de jaren ’50…!

In de vergadering van de C.A.V.leden op 29 december 1964 sprak de heer Hofman de volgende woorden:

De productie in de ons omringende landen blijft steeds stijgen, evenals die in ons eigen land.

Tot nu toe is het steeds gelukt afzet te vinden voor de vergrote productie, doch wij vragen ons af, waar wij in de toekomst naar toe groeien.

Wij zullen meer geld beschikbaar moeten stellen voor een doeltreffende reclame…!

Daarnaast zullen wij moeten zorgen voor een uitstekend product, dat kan concurreren met de beste producten uit het buitenland.

Slechts hij zal in de toekomst de markt beheersen, die in staat is de beste producten tegen de laagst mogelijke productiekosten te produceren. Dat vraagt van onze producenten grote waakzaamheid, vakbekwaamheid en energie…!

Over mantelpower

Weblog van een oer Aalsmeerder. Mooie gedachten, muziek, foto's, Aalsmeerse historie en zo nu en dan een grapje. Sport, kleinkinderen, eiland op de Westeinder Plas,leuke filmpjes en kunst spelen zeer zeker ook een grote rol!

Eén reactie Volgende »

  1. Sina schreef:

    Mooie tijden op de tuinbouwschool.

    Ik liep praktijk bij o.a. Harting,op de pontweg.
    Hij had als hobbij een kas met seringenstruiken,prachtige cultuur.
    In het najaar moesten zij dan de kas is,zodat er in December,bloemen op de struuiken zaten….

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.