Zaterdag, 27 september, hadden de Oude Spoordijkers een feestje op het terrein van de Vlijt en we hadden een mooi uitzicht op de Rockit, het laatste juweeltje van het prachtige bedrijf van de Vries ” De Vlijt”, dat klaar ligt om uit te varen.


Het is elke keer weer fascinerend om zulke jachten te zien vertrekken…!
2012 Het schitterende lange, slanke jacht van de weduwe van Steven Jobs.
In 2004 of 2005 kwam het machtige jacht de Utopia naar buiten.
Het was voor mij een verrassing om in mei 2005 in St.Tropez het schip aan te treffen aan de kade en te kunnen fotograferen!
De Utopia in St.Tropez
C.J.W. (Christoffel Johannes Wilhelmus) de Vries (1868/1947, de stichter van het bedrijf kon toen nog niet bevroeden, dat het bedrijf zo zou uitgroeien tot wat het nu is…!

CJW huwde op 2 juli 1891 met Antje Maarssen (1863/1944), die evenals mijn beide oma’s zowel van moeders als van vaders kant, afstamde van de boomkweker/koehouder Aldert D.Maertsz (1698/1791)
Van de week voer ik bij Dragt voorbij het in het oogspringende verenigingsgebouwtje en had eigenlijk geen idee hoe oud dit gebouwtje wel niet is…!?
En toen ontving ik toevallig de volgende foto uit de jaren ’20:
Ca.1939 bouwde de Vries schitterende Houten Motorvletten

Meer dan 30 vletten en bijbootjes zijn in de loop der jaren op Scheepswerf “De Vlijt” gebouwd, waarvan verschillende nog steeds varen…! En ze misstaan absoluut niet tussen al die moderne sloepen, die je tegenwoordig ziet!
Binnenkort is er een Familie Reunie voor de afstammelingen van Han de Vries en Antje Maarse




